A nemzetközi környezetvédő szervezet szlovákiai képviselete ezt a napokban sajtóközleményben és több fórumon is hangsúlyozta.
A szervezet véli, hogy környezeti hatásvizsgálat nélkül sokkal kisebb létesítmények megépítése is lehetetlen az Európai Unióban. A Greenpeace elképzelhetetlennek tartja, hogy az olasz Enel energetikai társaság – amely a mohi erőművet kezelő Szlovák Villamos Művek többségi tulajdonosa – képes volna mellőzni az előzetes hatásvizsgálatot.
A cég képviselői ugyanakkor jelezték, hogy a múltban már készült mind a négy mohi blokkra vonatkozó hatástanulmány, de a harmadikkal és a negyedikkel kapcsolatban újabbat is terveznek. Ugyanakkor a Greenpeace figyelmeztet: a két működő reaktor 15 évvel ezelőtti hatástanulmánya még nem számolt a továbbépítéssel. Szemben az Enellel a környezetvédők úgy vélik: a félig kész 3. és 4. blokk nem fejezhető be úgy, ha nem tesz eleget a legmodernebb elvárásoknak. A blokkok építését ugyanis még az 1989-es rendszerváltás előtt kezdték meg.
A 3. blokk a tervek szerint 2012 szeptemberében kezdhet áramot termelni a piacra. Az ugyancsak felépítendő negyedik blokkot legkésőbb fél évvel a harmadik beindítása után helyeznék üzembe.
Fő szakaszában, 2010-ben és 2011-ben az építkezés körülbelül 3500 embernek adhat munkát, további kétezer személyt pedig az egyes komponenseket gyártó beszállítói cégek alkalmaznak majd.
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro