Az AFS világszervezetét irányító igazgatótanács minden évben olyan önkénteseket jutalmaz a Galatti-díjjal, akik hosszú időn át szabadidejüket és lelkesedésüket adják ahhoz, hogy a fiatalok számára a diákcsere egész életüket meghatározó élménnyé váljon – közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég az MTI-vel.
A négygyermekes, 62 éves székesfehérvári Rosta Károly 1993 óta önkéntesként készít fel magyarországi küldő és befogadó családokat 6-12 hónapos diákcserék sikeres megvalósítására, emellett 30-40 további önkéntes munkáját is koordinálja. Az 1990-ben megalakult hazai AFS-szervezet történetében Rosta Károly az első magyar, akit világszínvonalú munkájáért a nemzetközi szervezet elismerésben részesít.
Rosta Károly a díjjal 2500 dollár értékű részösztöndíjat is átvehetett, amelyet egy halmozottan hátrányos helyzetű kislány olaszországi diákcseréjére ajánlott fel. A felajánlásnak és az AFS saját ösztöndíj alapjából származó további 300 ezer forintnak köszönhetően a Balatonlellén nevelőszülőknél élő roma származású Bogdán Kármen egy évet tölthet el egy háromgyermekes észak-olasz családnál. A család kiválasztását Kármen különleges helyzetéből fakadóan az olasz AFS szervezet kiemelkedő körültekintéssel végezte.
A diákcserékkel foglalkozó non-profit szervezet magyarországi működésének 23 éve alatt több mint 1400 diák külföldi tanulását szervezte meg. A csereprogramok megvalósítását országszerte mintegy 400 önkéntes segíti, akik a programban korábban részt vevő diákok közül, a fogadó vagy kiutaztató családokból, illetve az iskolák tanárai közül kerülnek ki.
Az AFS a világ egyik legnagyobb, legrégebbi diákcsere szervezete, amelyet 1947-ben a világbéke megteremtéséért hoztak létre. A szervezet jelenleg a világ több mint 80 országában működik.
– MTI –
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro