Az észak-amerikai országban első pillanattól települések vetélkedésére gondoltak, a nyitóeseményen két szomszédos város (lakossága) mérte össze erejét. A tét az volt: melyikük „sportosabb”.
A módszer sem bonyolult: mindenhol arra igyekeznek rávenni minél több embert, hogy a nap folyamán ki-ki legalább negyedórát töltsön sportolással, azaz testmozgással. A versengést világszerte az angol eredeti nyomán Challenge Day-ként emlegetik, magyar fordításban: a Kihívás napja.
Kettő plusz tizenkilenc
Az ötlet kisvártatva már világszerte népszerűvé vált, így kontinensünkön, 1991-től pedig hazánkban is – tudhatjuk meg a www.kihivasnapja.hu internetoldal történeti ismertetőjéből. Évről évre változik, módosul azon városok és községek köre, amelyek nekivágnak a vállalásnak, ám a szervezők számon tartják, melyek voltak kezdettől aktívak, máig: öt ilyet találunk (köztük van fővárosi kerület is – egyikük sem megyénkbeli).
Ami szűkebb régiónkat illeti: lapunkhoz Hernádszentandrásról, illetve Halmajról érkezett hír egésznapos rendezvényről. Az említett weblap listája szerint mellettük Kiskinizsben, Krasznokvajdán, Berentén, Ináncson, Szuhogyon, Vilmányban, Bükkábrányban és Bükkaranyoson, Göncön, Hangonyban, Kistokajban, Monokon, Prügyön, továbbá Abaújszántón, Rudabányán, Sajóládon, Tokajban, Mezőkövesden és Sajószentpéteren „challengeltek” a helyiek (összesen hét kategóriában versengve).
INFO |
Az 1991-2006 között Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből a Kihívás napján összesen 166 település vett részt. Ez a legtöbb a megyék rangsorában. |
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro