Frissítve:

Kajak-kenu Vk – Sikeres 500 és 1000 méteres előcsatározások

Szeged, 2013. május 10., péntek (MTI) – Minden eddig lebonyolított 500 és 1000 méteres számban lesz magyar hajó a döntőben Szegeden, a kajak-kenu Világkupa-sorozat idei első versenyén.

hiba beküldése

A pénteki nyitónapon e két táv elő- és középfutamait bonyolították le, s Peking olimpiai bajnok kenusa, Vajda Attila, a Londonban aranyérmes kajakpáros, Dombi Rudolf és Kökény Roland, a tavalyi ötkarikás játékokon ezüstérmes Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kajaknégyes, valamint a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros már délelőtt, az előfutamból biztosította a helyét a legjobbak között 1000 méteren.

A folytatásban női K-1 500-on London kétszeres olimpiai bajnoka, Kozák Danuta magabiztos versenyzéssel lépett tovább, a másik magyar indulónak, Fazekas-Zur Krisztinának viszont nem jött össze a döntő. Ugyanezen a távon, K-2-ben a Kárász Anna, Vad Ninetta kettős középfutamát megnyerve biztosította helyét a döntőben, míg férfi K-1 1000-en Szalai Tamásnak és a fiatal Gere Bálintnak is szurkolhatnak majd a nézők a szombati fináléban.

Férfi C-1 1000 méteren Varga Dávid középdöntős második helyével csatlakozott Vajdához, míg C-2-ben Szabó Gábor és Forgó Christopher bravúrral az egyes pályán győzött, így ebben a számban is két magyar egységért szoríthat majd a publikum, csakúgy, mint női K-1 1000 méteren, ahol Medveczky Erika és Bara Alexandra is bejutott a legjobbak közé.

A rövidebb távon, 500 méteren a kajakos Dombvári Bence futamgyőzelemmel jutott a fináléba, míg C-1-ben Vasbányai és Mike most külön-külön lett döntős. A párosoknál kajakban Kugler Attila és Schenk Áron, kenuban pedig a Korisánszky testvérek, Péter és Dávid, valamint a fiatal Viola Viktor, Bodonyi András duó is beverekedte magát a legjobbak közé.

A szombati program 9.25-től a B és C döntőkkel kezdődik, az A finálék 10.30 órától rajtolnak, ezeket az M1 élőben közvetíti.

A Vk-versenyen 41 ország 800 sportolója verseng, a magyar csapat 65 fős.

A további program:

szombat:

500 és 1000 m-es döntők 10.30 (B döntők 9.25 órától)

200 m-es elő- és középfutamok 14.00

vasárnap:

500 és 200 m-es döntők 10.00 (B döntők 9.05 órától)

500 és 5000 m-es döntők 13.20

– MTI –



További hírek a Sport kategóriából
Férfi kézilabda NB I – A Szeged Egerben, a Veszprém Balatonfüreden nyert
Budapest - A címvédő és listavezető Szeged 19 gólos győzelmet aratott az Eger vendégeként a férfi kézilabda [...] tovább »
Atlétika érmek Budapestről
Budapest - Ifjúsági és junior fedett pályás atlétikai bajnokság, Budapest. tovább »
Paralimpia 2020 – A sportlövő Dávid Krisztina megszerezte a második magyar kvótát
Budapest - A sportlövő Dávid Krisztina negyedik helyen végzett az egyesült arab emírségekbeli El-Ajnban zajló [...] tovább »
Budapesti női tenisztorna – Bondár Anna szettelőnyről kikapott
Budapest - Bondár Anna az első fordulóban búcsúzott a budapesti 250 ezer dollár (70 millió forint) [...] tovább »
Súlyosan megsérült a Tatabánya bosnyák kézilabdázója
Budapest - Győri Mátyás és Jakov Vrankovic után Vladimir Vranjes is megsérült a Grundfos Tatabánya KC [...] tovább »
Férfi vízilabda világliga – Legyőzte az oroszokat és csoportelső a magyar csapat
Győr - A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-8-as győzelmet aratott kedden Győrben az orosz csapat felett, ezzel [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Mit sportoljon a gyerek?
Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza- Kisgyerekkori mozgásfejlesztéssel a képességek nagymértékben fejleszthetők. tovább »


Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása