Frissítve:

Kajak-kenu válogató – Meglepetések és papírforma-eredmények

Budapest/Szeged, 2014. június 6., péntek (MTI) – Meglepő és a várakozásoknak megfelelő eredmények is születtek a kajakosok és kenusok szegedi Európa- és világbajnoki válogatójának pénteki versenynapján.

hiba beküldése

A női kajak egyesek 500 méteres döntőjét a papírformát igazolva az olimpiai és világbajnoki címvédő Kozák Danuta nyerte meg Szabó Gabriella és Kárász Anna előtt – Csipes Tamara, aki az idén tért vissza Magyarországra, hatodik lett. Ugyancsak esélyeshez méltó sikert aratott a vb-aranyérmes Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros 1000 méteren, a KSI-s duó magabiztosan előzte meg a riválisokat.

A másik két egy kilométeres döntő, a férfiak kajak egyes, illetve páros versenye némileg váratlan végeredményt hozott. Egyesben a csütörtöki négyes válogatón társaival második Kammerer Zoltán győzött – a közelmúltban betegeskedő, vb-bronzérmes Dombvári Bence nyolcadikként ért célba -, így ebben a számban a Győr 36 éves, háromszoros olimpiai bajnoka képviselheti majd a magyar színeket az Eb-n. Párosban a londoni aranyérmes Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős – a hajrához közeledve gyakorlatilag feladva a versenyt – utolsóként ért célba a fináléban, nyert Kammerer két négyesbeli társa, Tóth Dávid és Kulifai Tamás.

A győztes egységek indulási jogot szereztek a németországi Brandenburgban július 11. és 13. között sorra kerülő Európa-bajnokságra.

A válogatón szombaton kilenc, vasárnap tíz döntőt rendeznek. A győztesek Eb-indulók lesznek, míg az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok az egységek utazhatnak majd, amelyek két válogatót nyernek.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

K-1 1000 m:

1. Kammerer Zoltán (Graboplast-Győr) 3:31.725 perc

2. Boros Gergely (ASE) 3:33.153

3. Pauman Dániel (Vasas) 3:34.377

K-2 1000 m:

1. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (Vasas) 3:11.629

2. Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor (G4S-Honvéd) 3:13.537

3. Noé Milán, Noé Bálint (Váci Hajó) 3:14.101

C-2 1000 m:

1. Vasbányai Henrik, Mike Róbert (KSI SE) 3:32.321

2. Vass András, Varga Dávid (Dunaferr, Graboplast-Győr) 3:33.809

3. Bodonyi András, Viola Viktor (DKSC) 3:37.019

 

nők:

K-1 500 m:

1. Kozák Danuta (UTE) 1:47.300

2. Szabó Gabriella (G4S-Honvéd) 1:49.064

3. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 1:49.088

– MTI – 



További hírek a Sport kategóriából
Öttusa Eb – Négyből három magyar jutott döntőbe a férfiaknál
Székesfehérvár - A négy magyar induló közül három - Marosi Ádám, Demeter Bence és Regős Gergely - jutott be [...] tovább »
Vízilabda Eb – Oroszország legyőzte Romániát
Budapest/Barcelona - Az orosz válogatott öt góllal legyőzte Románia együttesét a Barcelonában zajló vízilabda [...] tovább »
Bükkábrányi Bányász SCE: Felléphet a harmadikos bajnokcsapat a második vonalba
Bükkábrány, Miskolc - A Bükkábrányi Bányász SCE nyerte a Dél-­Borsod csoportot. tovább »
Öttusa Eb – Kasza otthonról szurkol
Budapest/Székesfehérvár - Nem a helyszínen szurkol a társainak Kasza Róbert, aki sérülés miatt kénytelen [...] tovább »
Triatlon Eb – Tóth Tamás hatodik, Bragmayer Zsanett tizedik
Budapest/Tartu - Legjobb magyarként a férfiaknál Tóth Tamás a hatodik, a nőknél Bragmayer Zsanett a tizedik [...] tovább »
2Rule-ban a Diósgyőr is
Miskolc - Nemzetközi felszerelésről magyarra váltottak a piros-fehérek. tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Vízilabda Eb – Hengereltek az olaszok
Budapest/Barcelona - A magyarokat is felvonultató A csoport pénteki második mérkőzésén az olaszok játszi [...] tovább »


Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása