Frissítve:

Jubileumi árverés a BÁV-ban

Budapest, 2013. május 7., kedd (MTI) – Csaknem 650 tételt vonultat fel a BÁV május 14-én kezdődő 3 napos budapesti művészeti aukciója, amelyen árverésre bocsájtanak a kereskedőház 1773-as alapító okirata mellett antik és kortárs festményeket, ékszereket, bútorokat és egy 300 éves keleti szőnyeget.

hiba beküldése

Tűzkő Péter, az alapításának 240. évfordulóját ünneplő BÁV kereskedelmi vezetője a jubileumi árverés keddi budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az aukción licitálni lehet a vállalat első, 1920-as árverésén szereplő kalapácsára és a BÁV alapító okiratára, amelyet Mária Terézia 1773. augusztus 23-án írt alá.

A festménykínálatba 18. századi litográfiák mellett modern és kortárs festők alkotásait egyaránt beválogatták. Az anyagban szerepelnek 19. századi nyugat-európai művek mellett magyar művészek, köztük Háry Gyula, Iványi Grünwald Béla munkái, valamint Jeges Ernő 1923-ra datált Domboldal című pannója.

A kereskedelmi vezető kiemelte Schaffer Béla Csendélet antik kancsókkal című késő biedermeier alkotását, amely 1 millió 600 ezer forinttól vár gazdára. Figyelemre méltó a holland Geraldine Jacoba Bakhuyzen csendélete is 5 millió 500 ezer forintos kikiáltási árral.

A kortárs kínálatból Tűzkő Péter megemlítette Schéner Mihály Scena Burlesca című olajképét, Nádler István 1997-ben készült Feketebács című alkotását, amely 1 millió 700 ezer forinttól kelhet el, Hincz Gyula Gondolkodó című, 1967-es festménye 500 ezer forinttól vár gazdára.

Tűzkő Péter kiemelte Kádár Béla lírai expresszionista aktja mellett a Lovak és emberek című képet, amely 1 millió 800 ezer forintról indul. A szőnyegek közül ritkaságnak számít az a 18. századi eleji anatóliai Yörük szőnyeg, amelynek kikiáltási ára 1 millió 300 ezer forint. A bútorkínálat 33 tétele a 18. század közepétől a 20. század közepéig tartó időszakból való.

Kovácsné Racskó Szilvia ékszerszakértő a 278 tétel közül kiemelte a 18 karátos arany biedermeier eljegyzési karkötőt, amelynek középső medalion részébe tették annak idején a szeretett férfi dagerrotípiáját. A legmagasabb kikiáltás árról, 3 millió forinttól egy briliáns fülbevaló indul. A férfi karórák között modern darabok is vannak, köztük a francia Paul Picot sárga műanyag pántos karórája, amely 280 ezer forinttól kelhet el.

A sajtótájékoztatón bemutatták Horváth Hilda Gyűjtők és Gyűjtemények 1900-1945 című kiadványát, amelyben a 20. század közepéig mutatja be a budapesti polgárok és nagypolgárok iparművészeti gyűjteményeit, köztük Kohner Adolf, Herzog Mór, Gerbeaud Emil és Hatvany Ferenc kollekcióját.

– MTI –

További hírek a Magyarország kategóriából
Hernádi Zsolt marad újabb 5 évre a Mol elnöke
Budapest - A Mol igazgatósága ismét Hernádi Zsoltot választotta az igazgatóság elnökévé 2023. április 30-ig - [...] tovább »
Hátrányos helyzetű diákokat támogató programot indít az OH
Budapest - A befogadó nevelést és a hátrányos helyzetű tanulókat támogatja az Oktatási Hivatal (OH) [...] tovább »
A fokhagyma világnapja van ma
Miskolc - Április 19-én a fokhagyma értékeire hívják fel a figyelmet világszerte. tovább »
Csalássorozat miatt cégvezetőket ítéltek fegyházbüntetésre Nyíregyházán
Nyíregyháza - Két évtől négy és fél évig terjedő fegyházbüntetésre ítélt a Nyíregyházi Törvényszék [...] tovább »
Időjárás-jelentés – 2018. április 19.
Budapest - Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti. tovább »
Felújított változatban újra mozivászonra kerül a Szaffi
Budapest - Május 3-tól az országos mozihálózatok műsorára kerül digitálisan felújított, 21. századi kép- [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Női sakk Eb – Nincs magyar továbbjutó a vb-re
Magas-Tátra/Budapest - Egyik magyar induló, Gara Tícia, Gara Anita és Hoang Thanh Trang sem jutott tovább a [...] tovább »
„Mi lett volna ha legalább egy félidőt focizunk?”
Miskolc - A labdarúgó megyei II. osztály Közép csoportjának 21. fordulójában elmaradt mérkőzés pótolták [...] tovább »
Európai Egyetemi Játékok – A kormány eddig csaknem 100 millió forinttal támogatta a rendezést
Budapest - A magyar kormány eddig 95,5 millió forinttal támogatta a 2024-es Európai Egyetemi Játékok (EEJ) [...] tovább »
Az együttérzés eleven virágai Debrecenben
Debrecen - Több ezren vettek részt Debrecenben a Méltóság Futófesztiválon, ahol a jelenlévők az emberi [...] tovább »
„Meg kell újulni edzőnek, játékosnak egyaránt a MEAFC-ban”
Miskolc - Walke Károly, a miskolci egyetemisták vezetőedzője úgy véli, a play-off egy teljesen más világ. tovább »
Pénzbüntetést kapott a Loki
Debrecen - Másfélmillió forintra büntette a Debreceni VSC-t a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása