Európa nyugati és északi területeinek időjárását továbbra is ciklonális hatások alakítják. Franciaország nagy részén, a Benelux-államokban és a Skandináv-félsziget térségében sok a felhő, több helyen esik az eső. A felhős, többször csapadékos idő és a térség felett lévő hűvös levegő következtében a csúcshőmérséklet alig emelkedik 15 fok fölé. Ugyanakkor a kontinens déli, délkeleti harmadán még tart a késő nyár. A Földközi-tenger menti országokban, a Balkán-félszigeten, Ukrajnában, Fehéroroszországban alapvetően napos, csapadékmenetes az időjárás, és a délutáni órákra – az északabbra eső területek kivételével – többnyire 22 és 28 fok közé melegszik fel a levegő, sőt Dél-Spanyolországban 34 fokot is mérnek. Csütörtök estig a Kárpát-medence felett is még a meleg levegő hatása érvényesül, de kelet felől egyre nedvesebb levegő érkezik térségünk fölé, változékonyabbra fordul időjárásunk.
Éjszaka a nyugati, délnyugati határvidék fölött, csütörtökön már az ország többi részén is egyre több lesz a felhő, hosszabb napos időszakok még délelőtt lehetnek. Csütörtökön napközben kelet felől egyre többfelé számíthatunk csapadékra, elsősorban záporokra, helyenként zivatarra. Az északnyugatira, északira forduló szél a Nyugat-Dunántúlon csütörtökön megerősödik, helyenként viharossá is fokozódik, de szélerősödés zivatarban is lehet.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön többnyire 22 és 27 fok között alakul, de a nyugati határnál, illetve a tartósan felhős területeken kevéssel 20 fok alatt marad.
– MTI –
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro