Frissítve:

Eb-selejtezők – Három nap alatt huszonhat meccset rendeznek

Budapest, 2015. március 26., csütörtök (MTI) – Péntektől vasárnapig 26 mérkőzést rendeznek a 2016-os, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság kilenc selejtezőcsoportjában.

hiba beküldése

A vasárnapi magyar-görög találkozón túl a címvédő spanyolok Ukrajnát fogadják, s vereség esetén visszacsúsznak a pótselejtezőt érő harmadik helyre. A gyengén rajtoló, négy meccsükből csak kettőt megnyerő, vb-bronzérmes hollandok a törököket látják vendégül, és ha kikapnak, akkor elveszítik harmadik helyüket. A világbajnok németek Grúziában lépnek pályára és szintén nagy szükségük van a három pontra, mert ha nem nyernek, ők is visszacsúszhatnak a harmadik helyről.

Európa-bajnoki selejtezők (uefa.com):

péntek:

C csoport:

Macedónia-Fehéroroszország, Szkopje 20.45
Szlovákia-Luxemburg, Zsolna 20.45
Spanyolország-Ukrajna, Sevilla 20.45

A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajna 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-9), 6. Luxemburg 1 (3-11)

E csoport:

Anglia-Litvánia, London 20.45
Szlovénia-San Marino, Ljubljana 20.45
Svájc-Észtország, Luzern 20.45

A csoport állása: 1. Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:

Liechtenstein-Ausztria, Vaduz 20.45
Moldova-Svédország, Chisinau 20.45
Montenegró-Oroszország, Podgorica 20.45

A csoport állása: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

szombat:

A csoport:

Kazahsztán-Izland, Asztana 16.00
Csehország-Lettország, Prága 18.00
Hollandia-Törökország, Amszterdam 20.45

A csoport állása: 1. Csehország 12 pont, 2. Izland 9, 3. Hollandia 6, 4. Törökország 4, 5. Lettország 2, 6. Kazahsztán 1

B csoport:

Izrael-Wales, Haifa 18.00
Andorra – Bosznia-Hercegovina, Andorra la Vella 20.45
Belgium-Ciprus, Brüsszel 20.45

A csoport állása: 1. Izrael 9 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 8/4, 3. Ciprus 6/4, 4. Belgium 5/3, 5. Bosznia-Hercegovina 2/4, 6. Andorra 0/4

H csoport:

Azerbajdzsán-Málta, Baku 18.00
Horvátország-Norvégia, Zágráb 18.00
Bulgária-Olaszország, Szófia 20.45

A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont (10-1), 2. Olaszország 10 (6-2), 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 4, 5. Málta 1, 6. Azerbajdzsán 0

vasárnap:

D csoport:

Grúzia-Németország, Tbiliszi 18.00
Skócia-Gibraltár, Glasgow 18.00
Írország-Lengyelország, Dublin 20.45

A csoport állása: 1. Lengyelország 10 pont, 2. Írország 7 (10-3), 3. Németország 7 (7-4), 4. Skócia 7 (5-4), 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0

F csoport:

Észak-Írország – Finnország, Belfast 18.00
Románia – Feröer-szigetek, Ploiesti 18.00
Magyarország-Görögország, Groupama Aréna 20.45

A csoport állása:

1. Románia 4 3 1 – 6-1 10 pont
2. Észak-Írország 4 3 – 1 6-3 9
3. MAGYARORSZÁG 4 2 1 1 4-3 7
4. Finnország 4 1 1 2 4-5 4
5. Feröer-szigetek 4 1 – 3 2-6 3
6. Görögország 4 – 1 3 1-5 1

I csoport:

Albánia-Örményország, Elbasan 18.00
Portugália-Szerbia, Lisszabon 20.45

A csoport állása: 1. Dánia 7 pont/4 mérkőzés, 2. Portugália 6/3, 3. Albánia 4/3, 4. Szerbia 1/3 (5-4), 5. Örményország 1/3 (2-4)

– MTI –



További hírek a Sport kategóriából
Női röplabda NB I – Nyert a Nyíregyháza és az MTK
Budapest - A Nyíregyháza vendégként, az MTK-Budapest pedig hazai pályán győzött pénteken a női röplabda NB I-ben. tovább »
Mindent elbontanak, de alapoznak is a Diósgyőri Stadionban
Miskolc - Napokon belül teljesen eltűnik a régi Diósgyőri Stadion, ezzel együtt már készül az új [...] tovább »
Újítás Újpesten: nem akármilyen Fatum-siker!
Nyíregyháza - Az elő elveszett szett után a másodikban is minden veszni látszott a Fatum-Nyíregyháza [...] tovább »
Női kosárlabda Eb – A házigazda csehekkel egy csoportban a magyarok
Prága - A házigazda csehekkel is találkozik a csoportküzdelmek során a magyar női kosárlabda-válogatott a jövő [...] tovább »
Január közepéig lehet pályázni a Hiszek Benned Sport Program támogatásaira
Pécs - Január 16-ig lehet pályázni a sportkormányzat utánpótlást támogató Hiszek Benned Sport Program első [...] tovább »
Birkózó-vb – Korpási a selejtezőben kezd, Molnár és Galambos a nyolcaddöntőben
Budapest - Elkészítették pénteken késő délután a nem olimpiai súlycsoportok birkózó-világbajnokságának [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Rövidpályás úszó-vb – Hosszú 400 méter gyorson is döntős
Budapest/Windsor - Hosszú Katinka a negyedik legjobb idővel jutott a 400 méter gyorsúszás döntőjébe az úszók [...] tovább »


Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása