Frissítve:

Az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV aukcióján

Budapest, 2013. november 15., péntek (MTI) – Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

hiba beküldése

Az aukción kétmillió forint fölötti leütési árat ért el két nagyméretű brillel díszített szoliter gyűrű, komoly licitharc folyt az ékszergarnitúrákért és a fülbevalókért, de az art deco stílusú melltűk is 1 millió forint fölötti áron keltek el. Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra.

Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is. Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki.

A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.

Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt. Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.

– MTI –

Címkék: , , ,

További hírek a Magyarország kategóriából
Őrizetbe vették a tornyospálcai emberölés gyanúsítottját
Tornyospálca - A nyomozók előterjesztést tettek a gyanúsított előzetes letartóztatásának indítványozására. tovább »
Meghálálja a testünk az egészséges étkezést
Budapest, Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - Szerencsére vannak olyan ételek, amelyek nemcsak finomak, de nyugodtan [...] tovább »
A Luxor nyerőszámai és nyereményei – 3. hét
Budapest - A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 3. heti Luxor-számsorsolás nyerőszámai a következők. tovább »
Főnyeremény a konyhából
Nyíregyháza - Ha odafigyelünk a kicsik étkezésére, elkerülhetik a meghűléses betegségeket. tovább »
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei – 3. hét
Budapest - A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 3. héten megtartott ötös lottó és Joker [...] tovább »
Új szín a csokoládépalettán
Zürich - Egy svájci cég megalkotta a negyedik típusú, rózsaszín csokoládét. tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Szpari: Edzőmeccs és irány haza
Törökország - Az orosz ligás csapat nyert, Fodor Ferenc megsérült. tovább »
Férfi kézilabda Eb – Remek kapusteljesítménnyel győztek a franciák
Budapest, Zágráb - A világbajnok francia válogatott hat góllal legyőzte Svédország csapatát a horvátországi [...] tovább »
Férfi vízilabda ob I – Idegenben győzött a BVSC és a Honvéd
Budapest - A BVSC hét, a Honvéd tizenhét gólos győzelmet aratott a Szombathely, illetve a Szeged vendégeként a [...] tovább »
Női kosárlabda NB I – A Sopron idegenben, a Győr otthon nyert
Budapest - A papírformának megfelelően, a címvédő Sopron idegenben, a Győr otthon nyert szombaton a női [...] tovább »
Férfi kosárlabda NB I – Debrecenben győzött a címvédő Alba
Budapest - A címvédő Alba Fehérvár könnyed, 18 pontos győzelmet aratott Debrecenben a férfi kosárlabda NB I [...] tovább »
Férfi röplabda NB I – Otthon győzött a Kecskemét
Budapest - A Kecskemét hazai pályán 3-0-ra nyert a MAFC ellen a férfi röplabda NB I egyetlen szombati összecsapásán. tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása