Frissítve:

Az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV aukcióján

Budapest, 2013. november 15., péntek (MTI) – Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

hiba beküldése

Az aukción kétmillió forint fölötti leütési árat ért el két nagyméretű brillel díszített szoliter gyűrű, komoly licitharc folyt az ékszergarnitúrákért és a fülbevalókért, de az art deco stílusú melltűk is 1 millió forint fölötti áron keltek el. Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra.

Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is. Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki.

A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.

Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt. Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.

– MTI –

Címkék: , , ,

További hírek a Magyarország kategóriából
Könyv-jelző: Nyírd ki ezt a naplót
Debrecen - Biztosan írtak már naplót, amelyben a legszemélyesebb, legmélyebb gondolataikat rejtették el. De vajon [...] tovább »
Lázár Katinak ad életműdíjat a Színházi Kritikusok Céhe
Budapest - Lázár Katinak ad életműdíjat a Színházi Kritikusok Céhe. Az elismerést szeptember 20-án a Budapest [...] tovább »
Navracsics: az oktatás és a kultúra egyre nagyobb hangsúlyt kap az Európai Unióban
Veszprém - Az oktatás és a kultúra egyre nagyobb szerephez jut az Európai Unió döntéshozatalaiban - [...] tovább »
Fantasztikus teljesítményt nyújtottak a magyar szakácsok és cukrászok a malajziai világdöntőn
Kuala Lumpur, Jakarta - Fogadás a maláj nagykövetségen Kuala Lumpurban, együttműködési megállapodás [...] tovább »
A nyári szabadság alatt is első dolog a biztonság
Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - Megszívlelendő tanácsok arra az időre, amikor őrizetlenül marad otthonunk. tovább »
Teherautókat és buszokat ellenőriz a rendőrség a jövő héten
Budapest - Teherautókat és buszokat ellenőriznek a rendőrök a jövő héten - közölte a rendőrség pénteken [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Más sportokat is ki lehet próbálni idén a szigligeti félmaratonon
Budapest - Harmadszor rendezik meg szeptember 15-én a Mapei szigligeti félmaratont, amelynek ettől az évtől kiemelt [...] tovább »
MLSZ: az ukrán játékosok uniós jogokkal rendelkező sportolók
Budapest - A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) tájékoztatása szerint az ukrán futballisták a hatályos [...] tovább »
Erőgyűjtés, ismerkedés a montenegrói táborban
Kisvárda - A kisvárdai NB I.-es kézicsapat kemény védekezéssel érne el jobb eredményt, mint az előző szezonban. tovább »
MASZ: Gyulai Márton a világbajnoki pályázati bizottság ügyvezetője lesz
Budapest - Gyulai Márton a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság pályázati bizottságának ügyvezetőjeként [...] tovább »
Alexis Loiseau a DVTK Jegesmedvék új tagja
Miskolc - Alexis Loiseau, a huszonnégy esztendős kanadai csatár az Esbjerg Energy csapatából érkezett a DVTK [...] tovább »
Magyar aranyérem a tájfutó egyetemi világbajnokságon
Budapest - Weiler Virág meglepetésre aranyérmet nyert a finnországi Kuortanében zajló tájfutó egyetemi [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása