Frissítve:

Az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV aukcióján

Budapest, 2013. november 15., péntek (MTI) – Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

hiba beküldése

Az aukción kétmillió forint fölötti leütési árat ért el két nagyméretű brillel díszített szoliter gyűrű, komoly licitharc folyt az ékszergarnitúrákért és a fülbevalókért, de az art deco stílusú melltűk is 1 millió forint fölötti áron keltek el. Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra.

Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is. Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki.

A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.

Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt. Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.

– MTI –

Címkék: , , ,

További hírek a Magyarország kategóriából
Márciusban kerül a mozikba Kárpáti György Mór Guerilla című első nagyjátékfilmje
Budapest - A rövidfilmjeivel Cannes-ban és Berlinben is sikereket elért Kárpáti György Mór az 1848-49-es [...] tovább »
Csökken az üzemanyagok ára
Budapest - A Mol Nyrt. bruttó 5 forinttal csökkenti a 95-ös benzin és bruttó 6 forinttal a gázolaj literenkénti [...] tovább »
PM: 40 milliárd forintra pályázhatnak fiatalok és álláskeresők
Budapest - Mintegy negyvenmilliárd forintra pályázhatnak a 30 év alatti fiatalok és a 30 év feletti [...] tovább »
PM: az OECD is javította a magyar gazdaságra vonatkozó növekedési előrejelzését
Budapest - Stabil államháztartással, tovább csökkenő államadóssággal és még alacsonyabb munkanélküliséggel [...] tovább »
Semjén: történelmi emlékhelyeink gondozása közfeladat
Budapest - Történelmi emlékhelyeink gondozása, ápolása, emlékeink megőrzése közfeladat - mondta Semjén Zsolt [...] tovább »
AM: fellendülőben vannak a magyar-ghánai kapcsolatok
Gödöllő - Magyarország különleges partnerként tekint Ghánára, és büszke arra, hogy a szakmai és diplomáciai [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Női kézilabda Eb – Kovacsics: a motivációval nem lesz gond
Budapest - Kovacsics Anikó, a magyar női kézilabda-válogatott csapatkapitánya szerint rendkívül motiváltan [...] tovább »
Több mint négyszázan indulnak a hétvégén Miskolcon
Miskolc - Nagyüzem lesz szombaton és vasárnap reggeltől estig a Kemény Dénes városi sport­uszodában. tovább »
Mezőkövesdi KC: A továbbjutás kiharcolása a céljuk
Mezőkövesd - Szerda este idegenben Magyar Kupa-találkozót játszik a Mezőkövesdi KC élvonalbeli férfi [...] tovább »
MOL Aréna Sóstó lett az új fehérvári futballstadion neve
Székesfehérvár - MOL Aréna Sóstó lett az új fehérvári futballstadion neve - jelentette be a MOL Magyarország [...] tovább »
Remek hétvégét zártak a kézis hölgyek
Hajdú-Bihar - A 8. fordulót rendezték meg múlt hétvégén a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjában: a [...] tovább »
A stadionavató után Debrecenben a bajnok
Debrecen - Nehéz megmérettetés előtt áll a DVSC labdarúgócsapata! November 25-én, vasárnap délután öt [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása