Frissítve:

Az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV aukcióján

Budapest, 2013. november 15., péntek (MTI) – Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

hiba beküldése

Az aukción kétmillió forint fölötti leütési árat ért el két nagyméretű brillel díszített szoliter gyűrű, komoly licitharc folyt az ékszergarnitúrákért és a fülbevalókért, de az art deco stílusú melltűk is 1 millió forint fölötti áron keltek el. Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra.

Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is. Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki.

A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.

Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt. Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.

– MTI –

Címkék: , , ,

További hírek a Magyarország kategóriából
Budapest: zajlik a múlt héten elsüllyedt Hableány kiemelése
A reggeli órákban négy holttestet hoztak ki a roncsból. tovább »
Budapest: Sétahajó süllyedt el a Parlamentnél, legalább heten meghaltak
Hét ember meghalt, miután két hajó összeütközött, majd az egyik felborult és elsüllyedt a Dunán a [...] tovább »
A Fight Girl az Európai Filmakadémia Fiatal Közönség Díjának nyertese
Budapest - Ötvenöt európai város, köztük Budapest 12-14 éves közönsége szavazhatott a Európai Filmakadémia [...] tovább »
Meghalt John Lukacs történész
New York - Kilencvenöt éves korában meghalt John Lukacs Széchenyi-nagydíjas magyar származású amerikai [...] tovább »
Meteorológiai szolgálat: több hegyen havazott
Budapest - Több hegyen néhány centiméteres hóréteg alakult ki a havazás miatt - írta Facebook-oldalán az [...] tovább »
OBH: csaknem felére csökkent a folyamatban lévő peres ügyek száma 2010 óta
Budapest - Csaknem 50 százalékkal csökkent a folyamatban lévő peres ügyek száma az ország bírságain 2010 óta [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Kiskorától szívja magába a benzingőzt az ifjú motoros
Balmazújváros - Már ennyi idő után is szép eredmények vannak Varga Tibi háta mögött, de a sikernek ára is van. tovább »
Hajrágóllal győzött a Nyírgyulaj
Nyírgyulaj - Egy hónap után újra bajnoki mérkőzésen lépett pályára a futsal NB I.-ben szereplő Nyírgyulaj, [...] tovább »
Férfi kézilabda BL – Az EHF vizsgálatot indított a szegedi tömegjelenet miatt
Bécs - Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) vizsgálatot indított a vasárnapi Szeged-Vardar Szkopje férfi [...] tovább »
Valkusz Rómában, Piros Kazahsztánban nyert
Budapest, Róma, Simkent - Valkusz Máté a római, Piros Zsombor pedig a kazahsztáni salakpályás [...] tovább »
Júniusban rendezik az első Nemzeti Futóversenyt
Budapest - Június 8-án Budapesten rendezik meg első alkalommal a Nemzeti Futóversenyt, amelynek célja, hogy [...] tovább »
Megkezdte nyári felkészülését az Eb-házigazda női röplabda-válogatott
Budapest - Hétfőn Budaörsön megkezdte felkészülését a magyar női röplabda-válogatott a május végén [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása