Frissítve:

Az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV aukcióján

Budapest, 2013. november 15., péntek (MTI) – Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

hiba beküldése

Az aukción kétmillió forint fölötti leütési árat ért el két nagyméretű brillel díszített szoliter gyűrű, komoly licitharc folyt az ékszergarnitúrákért és a fülbevalókért, de az art deco stílusú melltűk is 1 millió forint fölötti áron keltek el. Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra.

Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is. Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki.

A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.

Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt. Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.

– MTI –

Címkék: , , ,

További hírek a Magyarország kategóriából
A túlságosan olcsó sajt trappistában is gyanús
Nyíregyháza - Főleg a zsíros sajtok nyerték el a kóstolók tetszését azon a kedveltségi kóstoláson, mely [...] tovább »
Télen is kinn: a hideg nem betegít!
Budapest, Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - A gyereknek télen is a lehető legtöbbet kellene kint lennie. tovább »
Vajon mi jöhet még a K-beauty után?
Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - Tavaly sok cég dobott piacra kifejezetten otthoni használatra kifejlesztett termékeket. tovább »
A panellakások árai nőttek leginkább
Budapest - A fővárosban tizenkilenc százalékos volt az áremelkedés. tovább »
Két kisbusz ütközött össze a 21-es főúton
Salgótarján - Két kisbusz ütközött össze Nógrád megyében a 21-es főúton a sámsonházai elágazó [...] tovább »
A magyar kultúra napja – Tárlatvezetések, kiállítások Debrecenben
Debrecen - Tárlatvezetésekkel, kiállításokkal ünneplik a magyar kultúra napját Debrecenben. tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Férfi kézilabda-vb – Sterbik Árpádot becserélte a spanyol válogatott
Herning - Sterbik Árpádot, a Telekom Veszprém kapusát becserélte keretébe az Európa-bajnoki címvédő spanyol [...] tovább »
DEAC: van mit törleszteniük a jászságiaknak
Debrecen - Ahhoz a Jászberényhez látogat a DEAC, amely nyerni tudott az Oláh Gábor utcán. tovább »
Tornacsarnokot adtak át Bükkaranyoson
Bükkaranyos - Gyerekfocival és kispályás labdarúgótornával avatták fel az új létesítményt. tovább »
Soroksárra utazik a HTE
Hajdúböszörmény - A Soroksári Sportcsarnokba látogat szombaton 15 órától a Hajdúböszörményi TE csapata, [...] tovább »
Aluinvent-DVTK: Visszavágni, és az idei elsőért
Miskolc - Szombat este a fővárosban játszik bajnoki mérkőzést a diósgyőri női kosárlabdacsapat. tovább »
VRCK: Bízik a magabiztos kezdésben
Kazincbarcika - Szombaton 18 órától Debrecenben játszik extraligás meccset a Vegyész RC Kazincbarcika. tovább »
Még több kategóriábol »

Login2

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:

Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása