Frissítve:

A Turul és a Someşul összesen 201 gól rúgott

Szatmár megye – A IV. Liga 26. fordulójával véget ért a labdarúgó negyedosztályos a pontvadászat. Csak a döntő kell még lejátszák. Erre vasárnap kerül sor 18 órától Szatmárnémetiben a Someşul pályán.

hiba beküldése

Azt már korábban lehetet tudni, a Mikolai Turul és a Kálmándi Schwaben játsza majd a IV. Ligás bajnokság döntőjét. Így a szerdai utolsó fordulóban már nem is játszottak tétmérkőzéseket, a táblázatban is csak a középmezőnyben voltak kisebb változások.

Ugyanakkor azt is lehetett tudni korábbról, az A csoportban a Szatmárnémeti Samobil a kieső, míg a B csoportól egyik csapat sem esik ki, miután a Kismajtényi Crasna már korábban visszalépett a bajnokságból.

Mégis izgalmas mérkőzést játszottak Óváriban, ahol a B csoport győztese, a Schwaben vendégcsapatként szerepelt az üldöző Someşul otthonában. A presztízs–rangadót végül a hazaiak nyerték, ezzel a rúgott gólok számát illetően túllépték a 100–at. A gólarány tekintetében is elmondható az Someşulról, hogy a legjobb védelemmel és gólerős csatársorral rendelkezett a bajnokságban.

Az A csoportban a mikolaiak is elérték a 100–ast. Ugyanaz elmondható a Turulról mint az óváriakról, hiszen 100 rúgott gól melett csak 19–et gyűjtöttek be. Ezek tükrében egy jó mérkőzésnek igérkezik a jövőhét szerdai Román Kupa megyei szakaszának döntője, ahol a Turul és a Someşul játszik egymás ellen.

Előtte viszont vasárnap a Mikolának és a Kálmándnak kell megküzdenie a bajnoki címért a szatmárnémeti Some§ul–pályán. A végső győztes játszhat majd a III. ligás selejtezőben.

„Sport Mania” IV. Liga

A csoport, 26., utolsó forduló: Avasújvárosi Talna – Halmi Speranţa 3–0 (játék nélkül), Szatmárnémeti Samobil – Pusztadaróci Recolta 0–3, Ráksai SE – Turci Minerul 5–0, Egri Sasok – Mikolai Turul 0–4, Decebali Luceafărul – Avasújfalui FC 1–0, Szamoskrassói Someşul – Avasfelsőfalui Oaşul 3–0, Sárközújlaki SE – Erdődi Spicul 0–0.

Táblázat

1. Mikola               26        22        3          1          100–19            69

2. Oaşul               26        19        1          6          87–49               54*

3. Ráksa              26        17        2          7          73–30               53

4. Erdőd               26        15        6          5          66–25               51

5. P.daróc            26        12        6          8          68–41               44

6. Talna                26        13        4          9          47–38               43

7. Minerul             26        14        0          12        61–63              42

8. Sz.krassó        26        10        2          14        55–62              32

9. Avasújfalu       26        9          4          13         41–51              31

10. Decebal        26        9          3          14         51–69              30

11. Sárköz           26        9          2          15         32–72              29

12. Egri Sasok   26        8          3          15         43–72              27

13. Halmi            26        6          1          19         26–91              19

14. Samobil        26        0          1          25        18–104             1

B csoport: Óvári Someşul – Kálmándi Schwaben 3–1, Kismajtényi Crasna – Börvelyi Stăruinţa 0–3 (játék nélkül), Tasnádi Unirea – Mezőfényi Frohlich 1–3, Csomaközi Schamagosch – Kaplonyi Fortuna 2–3, Csanálosi Kneho – Piskolti Unirea 2–1, Mezőpetri Victoria – Madarászi Best 2–3, Szaniszlói Recolta – Vetési Viitorul 1–1.

Táblázat

1. Kálmánd             26        21        3          2          63–17              66

2. Óvári                    26        19        5          2          101–17            62

3. Fröhlich               26        16        7          3          67–37              55

4. Madarász            26        15        2          9          79–52              47

5. Kaplony               26        13        4          9          49–31              43

6. Börvely                26        12        5          9          46–53               41

7. Vetés                   26        11        6          9         44–37              39

8. Csanálos           26        8          6          12        39–48               30

9. Csomaköz        26        7          8          11        63–66              29

10. Piskolt              26        8          5          13         28–51              29

11. Tasnád            26        6          7          13         35–66              25

12. Szaniszló         26        5          7          14        31–57              22

13. M.petri             26        3          7          16         34–75              16

14. Crasna             26        1          2          23        20–88              5**

** – a bajnokságból visszalépett csapat.

 

Pesek Attila



További hírek a ERDON Helyi sport hírek kategóriából
Azok az ötvenes évekbeli svájci fehér éjszakák…
Az idei Szent László Napok egyik kiemelkedő eseményeként – a Magyar Polgári Egyesület szervezésében – [...] tovább »
Újra a sportág hazai trónján
Kedd esti bukaresti – összesítésben már harmadik döntőbeli – győzelmével a Nagyváradi VSK U megnyerte a [...] tovább »
Hetedik alkalommal rendezik meg az Ille Cornelia kardversenyt
A hetedik Ille Cornelia emlékversenyt június 2-án és 3-án tartják Nagyváradon. tovább »
Triatlon és kerékpárverseny lesz
Zsúfolt hétvégéjük lesz a kerékpárosoknak, ugyanis míg egyesek a május 31.–június 3. között Bihar [...] tovább »
Nagyváradon járt „Bólints Tibi!”. Interjú Nyilasi Tibor egykori magyar válogatott labdarúgóval
Múlt héten szombaton a Vársáncban rendezték meg a Minden Magyar Majálisa elnevezésű rendezvényt, amelynek egyik [...] tovább »
Megrendezték II. Varadinum Labdarúgó Gálát
A XXVII. Festum Varadinum rendezvénysorozat első napján, április 28-án, szombaton a Szent László Római Katolikus [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Labdarúgó NB I – A hajrában percben mentett pontot az Újpest
Budapest - Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott a vendég Mezőkövesddel szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga [...] tovább »
Poór Brigitta megvédte címét a tereptriatlon XTERRA Európa-bajnokságon
Budapest - Poór Brigitta megvédte címét az XTERRA tereptriatlon Európa-bajnokságon a németországi Zittauban. tovább »
Labdarúgó NB I – Először győzött a Diósgyőr
Miskolc - A Diósgyőr hazai pályán egy góllal nyert a Haladás ellen a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában. tovább »
Labdarúgó NB I – A címvédő Vidi FC megállította a Honvédot
Budapest - A címvédő MOL Vidi FC 3-0-ra legyőzte a pályaválasztó Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga [...] tovább »
Kitüntették Szabó Gézát
Budapest - A nemzeti ünnep alkalmából Budapesten Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett [...] tovább »
KBSC: A helyzetkihasználás lehet a kulcs
Kazincbarcika – A labdarúgó NB II. 4. fordulójában Putnokon fogadja a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő együttesét a [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása